Czy za złamany nos należy się odszkodowanie?

Uraz nosa może wiązać się z groźnymi powikłaniami dla poszkodowanego. W wyniku złamania może dojść do uszkodzenia ważnych organów w okolicy nosa, w tym utrata powonienia i problemy z oddychaniem. Do złamania nosa najczęściej dochodzi poprzez bezpośrednie uderzenie np. w wyniku wypadku samochodowego, uprawiania sportu, upadku z wysokości. Objawem złamania będzie silny ból, krwawienie, mogą pojawić się mdłości i zawroty głowy.

Odszkodowanie za złamany nos, może pokryć zarówno koszty leczenia, jak i zakupu niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego. Poszkodowany w ramach rekompensaty za doznane cierpienie i straty moralne, ma prawo domagać się wypłaty zadośćuczynienia. Dodatkowo odszkodowanie może zostać wypłacone w formie zaliczki na przyszłe leczenie, które wymaga opłacenia z góry. W przypadku gdy powikłania pourazowe będą skutkować stałym pogorszeniem funkcji życiowych, poszkodowany ma prawo wnosić o przyznanie stosownej renty, która pokryje dodatkowe koszty stałej opieki medycznej czy pielęgnacyjnej.

Aby ubiegać się o odszkodowanie za złamany nos, poszkodowany powinien skompletować dokumenty związane z leczeniem, a więc: opinie lekarskie, wypisy szpitalne, karty chorobowe, skierowania na dalsze badania itp. Ważne jest potwierdzenie wystąpienia urazu i dotychczasowy przebieg jego leczenia. Domagając się zwrotu kosztów za leczenie, wymagane jest przedstawienie faktur i rachunków za te usługi. Tak samo będzie w przypadku zwrotu kosztów za wykonane przejazdy, w związku z leczeniem.

Więcej informacji znajdziesz na:
https://www.helpfind.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>