Renta po wypadku komunikacyjnym

kapitalizacja-renty

Niewiele osób poszkodowanych w wypadkach zdaje sobie sprawę, że może starać się o przyznanie renty w formie jednorazowej wypłaty. Większość z nas kojarzy rentę jako comiesięczne wpływy na konto odbiorcy. Kapitalizacja renty to inny rodzaj tego świadczenia – skumulowany i wypłacany jako jedna kwota. Zalet tego rozwiązania jest sporo, przede wszystkim do dyspozycji pozostaje spora suma pieniędzy, jednak tym samym poszkodowany zrzeka się dalszych roszczeń co do ewentualnych wypłat. Zatem decyzja musi być dobrze przemyślana.

O rentę mogą starać się osoby poszkodowane w wypadkach, szczególnie jeżeli wskutek wypadku zostali inwalidami. Dodatkowo można wnioskować o zwiększenie renty jeżeli z czasem nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia i zwiększyły się wydatki na codzienne funkcjonowanie. Należy pamiętać, że renta uzupełniająca nie będzie przysługiwać, jeżeli sprawca wypadku był znany. Przed podjęciem właściwej decyzji należy dobrze przeliczyć wartość proponowanej renty przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Musi ona pokryć wszystkie wydatki z jakimi będzie miał do czynienia poszkodowany. Oferta ubezpieczalni nie musi być wiążąca i stawki można jak najbardziej negocjować. Przede wszystkim aby renta została przyznana, poszkodowany musi udowodnić, że jego uszczerbek na zdrowiu ma charakter długotrwały. Na pewno nie spotka się z odmową wypłaty, jeżeli wskutek wypadku nie może kontynuować pracy zarobkowej czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Więcej na temat renty, możesz przeczytać na stronie: www.helpfind.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>