Jesteś niezadowolony z odszkodowania OC? Pomożemy Ci poradzić sobie z tym problemem.

odszkodowanie-co

Postępujecie zgodnie z procedurą. Składacie zeznania lub spisujecie oświadczenie. Dodajecie zdjęcia i zeznania świadków. Dokładnie opisujecie wypadek. Następnie zgłaszacie się do ubezpieczyciela. Czekacie i… Czujecie ogromny zawód.

Kwota ubezpieczenia pokrywa jedynie naprawę w małym warsztacie na obrzeżu województwa przy użyciu części zamiennych. Nikt nie wziął pod uwagę, że wynajęliście i zapłaciliście za samochód zastępczy. A co z bólem, strachem i zmarnowanymi planami? Ubezpieczyciele nie wspominają o tym, ale możecie starać się o dopłatę do odszkodowania. Jak to zrobić? O tym później.

Jakie problemy spotkacie?

Najczęstszym problem jest zaniżony kosztorys naprawy. Co to oznacza? Rzeczoznawca robi wszystko, aby zaniżyć wartość samochodu. To oczywiście wiąże się z mniejszą kwotą odszkodowania. Większość kierowców nawet nie zgłasza wątpliwości.

Jeżeli jednak zgłosicie nieprawidłowości, ubezpieczyciel namawia Was do zawarcia ugody. Zwykle taka umowa jest niekorzystna. W tym trybie dostaniecie nawet 4-krotnie mniejsze odszkodowanie! Co najgorsze, ugoda zamyka drogę do dalszego ubiegania się o pieniądze. Czy można zrobić coś w tej sytuacji?

Część z Was w tym momencie się poddaje, inni wysyłają kolejne pisma do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Niekiedy to pomaga. Najczęściej jednak konieczna jest droga sądowa. Brzmi przerażająco? Warto wówczas skorzystać z usług firmy odszkodowawczej.

Jak możecie starać się o dopłatę?

O dopłatę możecie starać się po otrzymaniu właściwego odszkodowania. Wy, bądź kancelaria, musicie udowodnić, że odszkodowanie zostało zaniżone. Można to zrobić na dwa sposoby:

Okazać rachunki za naprawę samochodu. Możecie również przedstawić kosztorys niezależnego specjalisty, jeżeli samochód nie jest naprawiony.

Przedstawić dodatkowe roszczenia. Najczęściej to odszkodowanie za utratę wartości handlowej samochodu, czy też zwrot kosztów za wynajem samochodu. Jest też wiele innych odszkodowań związanych ze szkodami komunikacyjnymi.

Na ubieganie się o dopłatę do odszkodowania macie dużo czasu. Zazwyczaj to 3 lata. Gdy doszło do przestępstwa macie aż 20 lat. Zegar zaczyna tykać w momencie, gdy otrzymujecie decyzję o przyznaniu odszkodowania.

Co zyskujecie?

Dopłata do odszkodowania pozwala pokryć całkowicie koszty naprawy samochodu. Odszkodowanie pokrywa także inne straty. Niedogodności związane z utratą samochodu, czy zmarnowane plany, które również powinny być zrekompensowane. Co ważne, ubezpieczyciel musi także wypłacić odsetki za zwłokę.

Co istotne, powierzając sprawę firmie odszkodowawczej, otrzymujecie dopłatę znacznie szybciej. Nawet już po tygodniu możecie zacząć naprawiać swój samochód z otrzymanych funduszy. Dzieje się tak, ponieważ kancelaria odkupuje poniekąd roszczenie. Następnie sama dochodzi praw w sądzie.

Boicie się, że wszystkie zyski z odszkodowania pochłonie kancelaria odszkodowawcza? Firmy tego typu pobierają jedynie prowizję. A koszty zawsze pokrywa ubezpieczyciel. Jak dokładnie to działa sprawdzicie na helpfind.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>