Kupujemy bilety bez przepłacania

Nature Wallpaper3

Komu należą się zniżki na różne środki transportu. Nikt nie lubi przepłacać. zwłaszcza gdy na rynku turystycznym panuje konkurencja. Szukamy takich ofert, które zapewnią nam upusty. Oto szczegóły!

Nie trzeba wiele szukać gdyż, wszyscy przewoźnicy relacji krajowych oferują zniżki ustawowe, w tym zniżki studenckie i uczniowskie. Uczeń szkoły wyższej do 26 lat może podróżować ze zniżką 55%, natomiast uczniowie  37% (należy mieć podczas podróży aktualną legitymację). Aby zdobyć klientów przewoźnicy kuszą także seniorów i tych  lubiących weekendowe wypady oferując dodatkowe zniżki i bonusy. Oszczędniej jest też wcześniej zaplanować podróż i kupić bilet z wyprzedzeniem  można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Warto pociągiem jechać za granicę?

Zmęczenie za kierownicą samochodu, korki, to wady jazdy autem. Chociaż podróż pociągeim także ma wady, zwłaszcza kiedy trwa ona kilka dni. To dziś relacje połączeń do naszych zachodnich, południowych i wschodnich sąsiadów nie są drokie i warto jechać koleją.  Dzięki darmowej wyszukiwarce połączeń międzynarodowych znajduje się na stronie: www.intercity.pl można wyszikać bilet niektórych stolic europejskich: Pragi, Berlina, Budapesztu. Bratysławy, Wiednia w bardzo okazyjnej cenie. Gdy kupi się bilet z wyprzedzeniem, można skorzystać z ceny promocyjnej (np. za bilet do stolicy Niemiec zapłacimy tylko 29 euro).

Podróż większą grupą

Raźniej jechać  większą grupą, okazuje się, że podróż z rodziną lub przyjaciółmi może być też tańsza.

1. W pociągach EIP, EIC, IC lub TLK jest Bilet Rodzinny dla grupy od 2 do 5 osób (jeśli jedną jest dziecko do 16 lat). Wszystkie dostaną 30% zniżki. Bilet można kupić’. przez internet (na intercity.pl) w kasie lub u konduktora.

2. W Przewozach Regionalnych Polregio jest oferta ,,Ty raz, dwa, trzy”  każda z trzech osób kupi bilet nawet do 30% taniej! W ramach tej promocji można podróżować pociągami: REGIO w całym kraju, interREGIO na trasie Łódź-Warszawa i osobowymi przewoźników regionalnych: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich i Kolei Wielkopolskich.

Z biletem podróżnika

Od dawana, podróżnicy czekają na weekendowe wypady, gdyż pod koniec tygodnia ceny biletów wychodzą taniej!  PKP Intercity oferuje w ramach biletu weekendowego zwiedzanie kilku miejsc. Od piątku od godz. 19.00 ć do poniedziałku do godz. 6.00. Oferta obowiązuje na przejazdy na terenie całej Polski. Cena Biletu Weekendowego w 2 klasie wynosi 81 zł (przejazdy pociągami TLK i IC). Natomiast na wszystkie pociągi w 2 klasie trzeba mieć Bilet Weekendowy MAX za (164 zł)

„Bilet turystyczny” oferowany przez REGIO Przewozy Regionalne, Arrive RP, Kolejami Dolnośląskimi (KD), Śląskimi (KB), Wielkopolskimi (KW), Małopolskimi (KMŁ) oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną (ŁKA).  Zatem,  można jeździć po całej Polsce, od godziny 18.00 w piątek do 6.00 rano w poniedziałek (termin ważności rozpoczyna się od daty wskazanej na bilecie). Plusem biletu jest możliwość skorzystania z oferty także w długie weekendy (wydłuża się jego ważność).

Program Karty Dużej Rodziny zagościł także na kolei. Posiadacze Karty Dużej Rodziny uprawnieni są do 30% upustu, jeśli co najmniej 2 osoby z rodziny kupią bilet. Podróżni z tą kartą mają też 20% zniżki na menu dla dzieci i 10% na ofertę w WARSie. Oczywiście niezależnie od tej zniżki, dzieciom przysługuje ulga ustawowa  37%.

Z biletem seniora

Dla osób 60 plus,  PKP Intercity  wprowadziło 30%  zniżkę w ramach Biletu dla Seniora na przejazd w dowolnej relacji na odcinku krajowym w 1 lub 2 klasie.  Aby skorzystać senior musi pokazać dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość i wiek. Emeryci i renciści mają też prawo do dwóch przejazdów w roku z ulgą 37% w 2. klasie  tu potrzebne jest zaświadczenie wydawane np. przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

…AUTOBUSEM

Regulaminy zniżek zmieniają się. Wszyscy szukają rynku zbytu. Arrivabus wprowadza bilet dla seniora, dopiwro od wieku 70+. Ulga jest w wysokości 20% od ceny cennikowej na zakup biletu jednorazowego. Zaś PKS Polonus i oferuje ulgę w wysokości 20% dla osób po 60. roku życia,  LuxExpress  to przewoźnik, który ma dla i osób od 60. roku życia zniżki dochodzące nawet do 40%.  Zatem wiedać różnicę. Zniżkę uzyskuje się na podstawie dowodu tożsamości. Na jakie połączenia dostępne są ulgi, można to sprawdzić na stronie internetowej porównywarki cen: luxexpress.eu

ULGI INWALIDZKIE

To zniżka ustawowa, zatem jest obecna u wszystkich przewoźników. Przysługują osobom, które posiadają I grupę inwalidzką. Zniżka wynosi 49% upustu na bilety jednorazowe autobusami komunikacji zwykłej.

PODRÓŻ SAMOLOTEM

Szukamy tanich biletów lotniczych? Z pomocą przychodzą wyszukiwarki internetowe, tematyczne strony internetowe, na których można porównać ceny biletów u różnych przewoźników. Przykładem  https://www.skyscanner.pl/  bezpłatnie porównamy bilety oraz oferty biur podróży, ceny hoteli i wynajmu aut; wyszukiwarka przekieruje na stronę linii lotniczej, gdy zechcemy kupić bilet; http://www.momondo.pl/ oraz fly4free.pl te wyszukiwarki biletów lotniczych działają na podobnej zasadzie.

Pamiętaj, że  LOT wprowadza „szalone środy” i właśnie tego dnia na stronie www.lot.com można zarezerwować i kupić dużo tańsze bilety na różne kierunki.Podobnie jak w przypadku kolei  taniej będzie również, gdy kupimy bilet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

WAŻNE

Wyczyść cookis’y z przeglądarki, to że oglądałeś już strony biletów lotniczych naprowadza na wynik wyszukiwania, p wyczyszczeniu danych, oferta cenowa może się zmienić.

Newsletter – Dodaj swój adres do newslettera, aby regularnie otrzymywać na mail oferty na loty w promocyjnych cenach.

Wybierasz się na wakacje? Sprawdź, co powinieneś zrobić jako odbiorca energii

 

Jedno przemyślenie na temat “Kupujemy bilety bez przepłacania”

  1. Dobrze było być studentem, niestety za szybko ten czas leci i zniżki się skończyły :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>