Odszkodowanie za utratę dochodu

kredit card

Co może zrobić osoba, która kilka miesięcy temu miałam wypadek samochodowy, a jej stan jest ciężki? Wciąż jest rehabilitowana. Nie może pracować. Czy iść z tym do sądu, czego można domagać się od sprawcy wypadku?

Jako osoba poszkodowana warto wystąpić z roszczeniem o zwrot utraconych zarobków, trudno przecież zdobyć pieniądze kiedy brakuje na podstawowe rzeczy takie jak tani prąd. Utrata musi dotyczyć  pieniędzy,  które byśmy uzyskali, gdyby nie wyrządzono nam szkody. Jeżeli sprawa dotyczy całkowitej utraty zdolność do pracy zarobkowej, można żądać od sprawcy naprawienia szkody w postaci renty.  Sąd, badając sprawę, weźmie pod uwagę nasze dotychczasowe dochody, a także zwiększone potrzeby wynikające ze złego stanu zdrowia (chodzi o wydatki m.in. na opiekę, rehabilitację, leki, sprzęt rehabilitacyjny).

Jeżeli w wyniku wypadku utraciłeś szansę na podwyżkę, można zażądać podwyższenia renty również z tego tytułu. Ale trzeba tę utratę przyszłych wyższych dochodów udowodnić w sądzie. Zwykle wystarczą zeznania świadka, swojego przełożonego, który potwierdzi, że mieliśmy objąć lepiej płatne stanowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>