Najem mieszkania – zabezpiecz najemcę

rozdzial-energii-elektrycznej-w-domu-jednorodzinnym-1140x765

Obowiązki właścicieli mieszkania są rozległe, ten kto posiada własne M wie o czym piszę. Większość z nich wiąże się z kosztami, zakup opału, gazu czy opłacenie rachunku za energię, do wszystkiego potrzeba pieniędzy. Chcemy sobie to zrekompensować, dlatego często decydujemy się na wynajem mieszkania, ale w tym wypadku ważne jest odpowiednie zabezpieczenie własnej nieruchomości.

Weź pod uwagę 5 wskazówek i zmniejsz ryzyko nieprzyjemnych scenariuszy

Ubezpiecz mieszkanie

Wynajmujący też człowiek, może zapomnieć wyłączyć pralkę, albo ta może mu się zepsuć zalewając łazienkę i sąsiada. Kilkaset złotych rocznie i możesz uniknąć ogromnych strat finansowych w przypadku pożaru lub zalania. Niekiedy pakiet ubezpieczenia od takich wypadków otrzymasz niejako w gratisie, albo stawce preferencyjnej 7,99 brutto za mc. Usługa fachowca elektryka jest dodawana w ofercie z energią. Wystarczy zmienić sprzedawcę prądu i wybrać ofertę, która gwarantuje ubezpieczenie. Decydując się na ubezpieczenie, ubezpiecz także wyposażenie, albo inne elementy, na których ci zależy.

Wymień zamki

Zaraz po zakończeniu najmu, wymień zamki. Nawet nie wiesz, kto może posiadać klucz od mieszkania. Kto odwiedzał wynajmującego i korzystał z lokum. Dorobienie kluczy to nie jest duży koszt, dlatego lepiej dmuchać na zimne, no i nowy wynajemca będzie czuł się bezpieczniej.

Technologia ratująca życie

Detektor węgla, alarm czy czujniki wody, albo inne zabezpieczenia ratujące mieszkanie czy życie. Obecnie wszelkie pralki czy zmywarki posiadają funkcję zatrzymywania wody w przypadku braku prądu, ale lepiej to sprawdź. Tym bardziej, jeśli to wynajmujący może korzystać z własnego sprzętu w domu.

Gniazdo elektryczne

Sprawdź kratki wentylacyjne, wszelkie przyłącza wody i odpływy wody od urządzeń, upewnij się, że gniazdka elektryczne są dobrze osadzone, a te w kuchni łazience mają osłaniającą przed wodą klapkę. To nic trudnego, ale wynajmujący może chcieć przedłożenia takiego dokumentu, który poświadcza, że mieszkanie jest bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>