System No Frost w lodówce – wady i zalety. Czy warto dopłacać?

budżet domowy

Kupujemy lodówki z funkcją No Frost, dlatego, że jesteśmy pewni ,iż to pomaga obniżać nasze rachunku za prąd. Główną zaletą systemu jest ograniczenie szronu w zamrażarce. Oszczędza to nasz czas i pieniądze. Fenomen lodówek z tą funkcją od dawna skutecznie wpływa na marketing, dlatego dziś przyjrzę się tym urządzeniom. 

System wilgoci

Lodówki z tzw. systemem No Frost, mają wbudowane specjalne elementy, aby zapewniały one konieczny rozdaj cyrkulacji. Dzięki niemu ciepłe powietrze jest usuwane z lodówki, a zamiast niego wdmuchiwane jest chłodne. Ciągła obecność zimnego powietrza sprawia, że wnętrze jest regularnie osuszane i nie powstaje szron ani lód.

Zalety lodówek No Frost

Niewątpliwie eliminacja szronu z komory zamrażarki i lodówki to komfort dla użytkownika. Gdyby zapytać użytkowników zwykłych lodówek, co jaki czas rozmrażają swoją lodówkę to tylko 5 proc. rozmraża ją w pewnych okresach czasu, inni o tym zapominają i robią to dopiero, kiedy lodówka się tego domaga. Drugą zaletą jest estetyka komory zamrażania. Brak szronu sprawia, że zawartość jest dobrze widoczna. Ponadto wyciąganie produktów z zamrażarki jest łatwiejsze i nie są one posklejane. No Frost powoduje obniżenie wilgotności, bo wentylacja odprowadza wilgoć na zewnątrz, obniżając ją do około 40 proc. Główna zaletą jest natomiast energooszczędność takiego rozwiązania. Szron, który nie narasta sprawia, że urządzenie nie pobiera nadmiernej ilości kilowatów, co wpływa na oszczędzanie energii.

Zalety lodówek No Frost

Wentylatory, które wymuszają ciągły obieg powietrza w komorze zamrażarki zajmują miejsce, dlatego lodówki te są zwykle mniej pojemne. Problem z tym mają osoby, które są mieć urządzenie do zabudowy, czasem nie mogą zyskać odpowiedniego, bo te mają różne gabaryty. Koleją wadą jest zauważalne wysuszanie żywności, dlatego sery, owoce czy warzywa muszą być pakowane w specjalne pojemniki. Największą wadą jest cena, okazuje się, że komfort kosztuje nas o 30 proc. więcej niż lodówka bez wspomagania. Musimy zadać sobie jedno pytanie, czy warto przepłacić, a może lepiej, raz na trzy miesiące rozmrozić lodówkę samodzielnie. To co nam się bardziej opłaca, musimy sami o tym pomyśleć.

Jedno przemyślenie na temat “System No Frost w lodówce – wady i zalety. Czy warto dopłacać?”

  1. ~Enpol pisze:

    Jak się okazuje ostateczną decyzję i tak zawsze trzeba podjąć samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>