Zasady sukcesu, co i jak robić by zarobić

sukces finansowy

Co pewien czas będę na blogu publikował zasady, dzięki którym sukces odnieśli znani tego świata. Nie wiem czy warto kierować się to zasada czy następną, a może powinny one się wzajemnie dopełniać.

Pierwsza zasada brzmi – „Twoje dochody mogą urosnąć tylko tyle, ile ty”.

Postaram się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego schemat pieniędzy jest ważny? Zacznę od zadania pytania: Słyszałeś kiedyś o ludziach, którzy finansowo „przerośli” samych siebie? A może zauważyłeś, że niektórzy mają dużo pieniędzy, a potem je tracą? Inni napotykają super okazje, p. niszę rynkową, zaczynają dobrze, a potem interes się psuje.

Nie widzę w tym swojej winy, tak ludzie zwykle tłumaczą porażkę. Z zewnątrz wydaje się, że dopadł ich pech. Rynek na jakim działali (nie ważne jaki, czy był to rynek energetyczny czy finansowy) odnotował spadek koniunktury, oszukał ich kiepski wspólnik, że stało się cokolwiek, ale to nie oni zawinili. Gdyby spojrzeć od wewnątrz sprawa wygląda inaczej. Nie jesteś często przygotowany do odpowiedzialności finansowej, to o też, jeśli zdarzy ci się zarobić duże pieniądze? Wiesz co zrobisz, nie chodzi tu o marzenia ale plany finansowej. I jak jesteś na to wewnętrznie gotowy, bo  prawdopodobnie nie będziesz długo bogaty i szybko stracisz, co zdobyłeś. Większość ludzi po prostu nie ma w sobie wewnętrznej zdolności, żeby móc zarobić większą ilość pieniędzy i utrzymać je. Nazwijmy rzeczy po imieniu – nie potrafi sprostać poważniejszym wyzwaniom, jakiem jest powiązanie sukcesu i pieniędzy.

Tak, To nieprzygotowanie, moi drodzy, jest głównym powodem, że społeczeństwa nie mają dużych pieniędzy. Przykład podam Wam doskonały, są nim ludzie, którzy wygrali na loterii czy w innych grach. Prowadzone badania pokazały, że niezależnie od wielkości wygranej, większość tych osób w końcu wraca do początkowego stanu finansów. Nie są ani biedniejsi ani bogatsi, a wydawałoby się, że  stan środków powinien się podnieść. Niestety, mają oni tyle pieniędzy ile potrafią gospodarować.

Sukces nie jedno ma imię

Ci którzy sami zapracowali na swój sukces, milionerzy, ta grupa ludzi działa wręcz przeciwnie.  Tracą majątek i porażkę zwykle potrafią przekłuć w sukces, i to w  krótkim czasie. Przykład, człowiek imieniem Dnald Trump. Miał miliardy, stracił je, a po paru latach ponownie jada w najdroższych restauracjach, może nawet zostanie prezydentem USA? Można stracić wszystko, pieniądze, sławę, luksus, ale nigdy nie stracą najważniejszego składnika swojego sukcesu – swojego umysłu milionera.

Realizujemy się, staramy oszczędzać, ale w rzeczywistości większość z nas nie realizuje się w pełni. Nie wznosimy się na szczyt swoich możliwości, przyczyn jest wiele. Szczęście to nie pieniądze, ale badania pokazują, że blisko 80 procent z nas  nigdy nie zdobędzie pełnej wolności finansowej, o jakiej marzą, więc nigdy nie będą w pełni szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>