Kiedy nadszedł czas na zmianę pracy?

Kiedy nadszedł czas na zmianę pracy?

Każdego dopada tzw. wypalenie czy zmęczenie organizmu. Kiedy ten stan trwa dłużej niż miesiąc albo dwa, czas zastanowić się nad zmianą miejsca pracy. Może od razu nie rezygnuj z obecnej, ale obserwuj czy rynek ma dla ciebie jakiej nowe oferty i propozycje. Zapewne sam odkryjesz Kidy nadszedł czas na krok do przodu, ale gdybyś się wahał, oto lista dobrych powodów do odejścia.

1. Pominięto cię przy awansach

Dlaczego, nie wygrałeś rywalizacji, nie jeździsz z szefem na ryby, a może ktoś dostrzegł twoje wypalenie i to było powodem twojego pominięcia. Powodów może być dużo, nie a się co zastanawiać dlaczego. Lepiej pomyśl czy przy następnych awansach jest szansa, że twoja kandydatura będzie brana pod uwagę.

2. Nie dogadujesz się z szefem

Szefa można lubić albo nie, ale trzeba się z nim zgadzać, co innego jeśli w wyniku tych relacji zawsze ci się obrywa. Nawet ciężka pracą nie możesz zjednać sobie jego przychylności. Złe relacje mogą być przyczyną następnego punktu.

3. Przejmujesz się pracą w wolnym czasie

Nikt nie lubi poniedziałku, ale jeśli w niedzielę jesteś nadpobudliwy to znak, że nie cieszy cię powrót do pracy, którą lubisz. Boisz się za to tego co cię spodka jak i tego co się wydarzy albo co już się dzieje i będzie kontynuowane. Taki stan nie jest dobry dla twojego organizmu, zdrowia i dla twojej rodziny.

4. Firma zostaje przejęta

To nie zawsze musi oznaczać kłopoty, ale lepiej warto dowiedzieć się jakie plany wobec firmy i pracowników ma przyszły szef. Niekiedy w aktach przejęcia zapisane są klauzule, że przez pewien okres nikt nie traci miejsca pracy, ale może to oznaczać, że przyszły szef daje wam ten okres na szukanie nowego zajęcia. Wszelkie ruchy migracyjne są owiane tajemnicą, nikt poza górą nie m wglądu do akt, zatem nie dowiesz się co się naprawdę święci, to także czas na przeglądanie ofert, czas powrócić na rynek i odświeżyć cv.

5. Firma przeprowadzała kilkukrotną redukcję zatrudnienia

Nowe obowiązki i brak podwyżki, za taki awans podziękuje każdy pracownik. Niestety, cięcie kosztów i redukcja etatu zwykle się z tym kojarzy. Nowe obowiązki czy ich nadmiar, nowe cele są czasem prowadzą czasem do punktu trzeciego i drugiego. Nie od dziś wiadomo, że nowy pracownik będzie musiał to robić a zapłaci mu się mniej.

6. Ludzie przestali z tobą rozmawiać

To bardzo skraje zachowanie, albo dopuściłeś się czegoś złego względem nich albo z racji dobrych kontaktów z szefem jesteś napiętnowany. Bez względu na to co się dzieje, nikt nie jest samotną wyspą dlatego taki stan może odbić się na twoim zdrowiu, chyba, że naprawdę masz gdzieś współpracowników.

7. Nie ma przed tobą żadnych wyzwań

Byłeś na wszystkich szkoleniach z branży, nic nowego się na nich nie dowiadujesz, to, co było kiedyś wyzwaniem obecnie cię nudzi. Brak wyzwań, to brak adrenaliny, nie chodzi tu o to być stresował się pracą ale miał chęć do podejmowania rękawic, chcesz stanąć do pojedynku.

8. Jesteś zbyt zestresowany

Jeśli natłok obowiązków w pracy nie pozwala ci cieszyć się rodziną, oddalasz się od niej. Nie bierzesz czynnego udziału w życiu rodzinnym. Zapominasz o imieninach, rocznicy a urlop to dla ciebie zmora, bo ciągle zerkasz na telefon albo skrzynkę pocztową.  To czas czy pieniądze są ważniejsze od twojego dobrego samopoczucia i życia rodzinnego.

10. Masz koszmary dotyczące pracy

To coś więcej niż podawałem w punkcie trzecim. To stan na granicy schizofrenii, boisz się pracy, boisz się tego co się tam dzieje i konsekwencji. Jest to stan mono depresyjny, warto pomyśleć o wizycie u specjalisty, może wmawiasz sobie taki stan albo faktycznie lepiej odpocząć na bezrobociu.

Jedno przemyślenie na temat “Kiedy nadszedł czas na zmianę pracy?”

  1. ~BiuroKK pisze:

    Dużo osób boi się zmiany pracy. Uważają, że nie znajdą miejsca w nowej branży, nie zaaklimatyzują się… A tak nie powinno być! Wiadomo, nie możemy żyć według zasady carpe diem, ale nie powinniśmy się bać zmian! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>