6 sposobów, aby zmaksymalizować wydajność

praca w dmu

Praca dla siebie daje wolność, której nie można dostać, gdy pracujesz dla kogoś innego. Oznacza to również, że jeśli nie działasz (albo nie spędzają zbyt wiele czasu na zadaniach niezwiązanych z pracą), nie zarabiasz. Oto sześć sposobów można być bardziej wydajnym.

Wskazówki produktywności

Korzyści z niezależnego trybu życia są nieograniczone i często dyskutowane. Nie tylko można tworzyć własne godzin pracy co łączy się z oszczędnością na kosztach energii i gazu i ogólnego, jeśli korzysta się z odpowiedniej taryfy ale można również uzyskać inne dodatkowe korzyści jak oszczędność na dojazdach. Obecnie przybywa zatrudnienia na freelancerów, którzy zarabiają kiedy ukończą swoją pracę na czas, słaba wydajność może sparaliżować przedsięwzięcie biznesowe. Po uruchomieniu własnego biznesu, czas naprawdę to pieniądz, a osoby, które nie pozwalają sobie na maksymalizację wykorzystanego czasu mogą nie ciągnąć sukcesu. Oto 6 sposobów, aby zmaksymalizować wydajność podczas pracy dla siebie:

 1. Limit Internet Time

Łatwo się rozprasza, gdy zajmujesz się czymś innym, tak, ty jesteś szefem, ale bez opiekuna zaglądającego przez ramię, może ulec pokusie spędzenia czasu pracy na śledzeniu znajomych na Facebooku lub czytając najnowsze historie Google News. I to jest problematyczne dla freelancerów chcących zwiększyć ich poziom produktywności. Przecież oni muszą mieć dostęp do poczty elektronicznej, przyswajanie innych informacji może zaburzać zdolność do koncentracji na projekcie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wyznacz sobie godzinę lub do przeglądania Internetu w tym niech mieści się odpisywanie na wiadomości, szukanie materiałów.

 2. Naucz się wybierać

Tylko dlatego, że jesteś szefem nie znaczy, że musisz obsłużyć każde zadanie biznesowe samodzielnie albo że powinieneś, tak robić. Jako osoba samozatrudniona, ważne jest, aby umieć wybierać zadania na miarę swoich potrzeb, dobrze wybierając skoncentrujesz się na projektach wartościowych. Na przykład ktoś, kto posiada własną firmę marketingową może zdecydować się zapłacić freelancer tworzyć blogi i publikować na stronach społecznościowych klientów. W rezultacie, może skupić się na pracy wyższego poziomu, takich jak tworzenie planów treści dla nowych klientów.

3. Ocenić Twój czas użytkowania

Aby zachować wysoką wydajność jako freelancer, ważne jest, aby ocenić ilość czasu spędzasz na różnych zadaniach. Chociaż niektórzy ludzie pracujący na własny rachunek pobiera opłat za godzinę, wiele zarabiać na podstawie zrealizowanych projektów. Jeśli pierwotnie zakładano, że praca zajęłaby trzy godziny a to faktycznie zajęło 10, nie można wrócić do swojego klienta i poprosić o dodatkowe fundusze. Dlatego np. tłumacze muszą regularnie oceniać ich wykorzystanie czasu, aby określić, kiedy trzeba podnieść ceny i jakie zadania po prostu nie są warte ich czasu, a to głównie tyczy się tłumaczenia tekstów wymagające słownictwa specjalistycznego. Dodatkowo, śledzenie czasu własnej pracy może pomóc w identyfikacji problemów.

Na szczęście dzisiaj większość freelancerów ma dostęp do różnych narzędzi i aplikacji, które przyczyniają się do bardziej efektywnego spędzania czasu. Nie tylko można śledzić portale  za pomocą jednego kliknięcia, ale można też  zrobić to z dowolnego miejsca, w tym z telefonu komórkowego lub laptopa.

4. Praca w wyznaczonym miejscu

Choć praca na kanapie może być wygodna, to i też może być przyczyną zakłóceń. Można ulec pokusie, aby włączyć telewizor, umyć zlew brudnych naczyń, a nawet uciąć sobie drzemkę. Aby zachować wysoką wydajność podczas pracy na własny rachunek, należy zaznaczyć obszar domu do pracy. Jeśli nie masz wyznaczonego miejsca, to musisz wybrać biurko w spokojnej okolicy domu, które stanie się twoim biurem. Celem jest, aby mieć tę jedną strefę do pracy, dzięki czemu będziemy w stanie lepiej się skoncentrować. Dodatkowo należy upewnić się, że jest to obszar wygodny, inwestując w ergonomicznym krzesłem i klawiaturą, ważny jest też dostęp do naturalnego światła.

5. Prowadzenie kształcenia ustawicznego

Tylko dlatego, że uruchomienie własnej działalności gospodarczej nie oznacza, że ​​wiesz wszystko na temat wybranej branży, powinieneś rozważyć czy możesz wziąć udział w szkoleniach i dalszym kształceniu. Wybierz tylko te programy szkoleniowe pozwalają na nawiązywanie kontaktu ze swoimi rówieśnikami, i jednocześnie będą one również zapewniać dostęp do bieżących informacji o najnowszych osiągnięciach. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne dla osób pracujących na własny rachunek, którzy nie mają współpracowników i są zamknięte na zmiany w branży. Kontakt z ludźmi traktuj jako dodatkowy bonus.

6. Usuń harmonogram Now and Then

Jako freelancer, zapewne wiesz, że ciężko trzeba pracować jeśli masz nadzieję zbudować silną ale małą firmę. Jednak ważne jest również, aby umożliwić sobie możliwości relaksu i wypoczynku. Chociaż sam jesteś sobie panem i decydujesz czy pracujesz przez weekend, a w poniedziałek odpoczywasz to i tak wcześniej poczujesz się wypalony i brak motywacji ogranie cię we wtorek czy środę rano. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, aplikuj jedną do dwóch dni wolnych każdego tygodnia, aby realizować swoje zainteresowania i hobby. Nie tylko aktywność fizyczna, ale i oczyszczania umysłu jest ważne. Nic tak nie relaksuje jak czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>