Finansowy rachunek sumienia

24311

Ostatni dzień roku to nie ostatni dzień,  w którym możemy coś zrobić. Szykując się na zabawę zapomnimy o troskach tego roku, a rano razem z kacem przywitamy te jakie czekają nas w Nowym. Zanim wybierzesz się na zabawę, poznaj siebie, dowiedz się co daje ci szczęście, pieniądze, rodzina, no tak pewnie to drugie, ale bez tego pierwszego ciężko utrzymać to pierwsze.

Błędy w oszczędzaniu

Przyznaj się sam przed sobą, co zrobiłeś źle,  zraz za grzechem, pomyśl co możesz zrobić aby to naprawić. Wyrzucasz za dużo jedzenia, będziesz mniej kupować, może kup psa, który zje resztki. Pomysłów na poprawę jest wiele, będzie tak jak postanowisz, a może twoje własne pomysły sprawią, że osiągniesz fina swą nirwanę.

Nie krytykuj innych

Oszczędzacie, Ty sztywno trzymasz się założeń, a twoja druga połowa folguje sobie jak może. Zapytaj co się dzieje, przecież nie umawialiście się na coś innego. Wydawanie pieniędzy to każe sposób na radzenie sobie ze stresem, warto co jakiś czas moderować plan oszczędnościowy, może nie jest on doskonały.

Budżet i jeszcze raz budżet

Kiedy się na niego zabierzesz, przecież musisz wiedzieć ile i na co wydajesz, analiza finansów to podstawa. Tak, tyko się łudzisz, że wydajesz tylko na to co potrzebne. Zobacz chociaż jeden miesiąc ja pójdzie Ci praca z własnym, opracowany skrupulatnie budżetem.

Podziwiaj, nie nagradzaj

Dobrą decyzję finansową podziwiaj, chwal siebie ale bez przesady. Nic nie kupuj jako nagrodę, to nie ma sensu. Zarobione na promocji 10 złotych i wydane 15 to nie jest dobra decyzja.

Nowy Rok

Plany na Nowy Rok, sztywne, dające się policzyć oszczędności. Ile chcesz oszczędzać co miesiąc, musisz założyć pewną kwotę i do niej mądrze dążyć. Nie martw się, może w styczniu się nie uda, ale jeśli uda się w październiku, znaczy, że się uczysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>