5 porad, jak zaoszczędzić pieniądze na usługach ubezpieczeniowych

Wallet-coins-credit-card-money-bag-barclays-top-4k-uhd-wallpapers-1280x720

Każdy z nas, ci co pracują i zatrudniają podlegają ubezpieczeniu, są to wytyczne  polityki społecznej. Pracodawcy głównie dlatego nie chcą płacić wyższych pensji bo to oznacza wyższe składki. W natłoku obowiązków stajemy się tak zajęci, aby pomyśleć o przyszłości, a przecież opłacamy składki z myślą o emeryturze, chorobowym czy innych niebezpieczeństwach losu. Dodatkowa ochroną jest ubezpieczenie, można ubezpieczyć siebie, bliskich, swoje mienie, jak o zrobić i czy się to w ogóle opłaca.

5 wskazówek, jak zaoszczędzić na usługach ubezpieczeniowych

Klub wszystkich polis ubezpieczeniowych

W świecie biznesu, istnieje przekonanie, że „nie umieszcza się wszystkich jaj w jednym koszyku”, w razie jakiegoś niebezpieczeństwa, można wszystko stracić, dlatego droga ta wydaje się właściwą. Jednak w przeciwieństwie do tego, posiadanie wszystkich polis ubezpieczeniowych w jednej firmie ubezpieczeniowej jest uważany za bardzo korzystny. Pomaga to uzyskać dobre zniżki, ubezpieczyciel może dać nawet 15 procent zniżki. Pomaga również śledzić wszystkie zmiany w obrębie ubezpieczenia co jest o wiele łatwiejsze niż przypadku polis u wielu ubezpieczycieli.

Przedpłata ubezpieczenia Premium

Ze względu na  sytuację finansową i stabilność finansów, można zdecydować się na spłatę składki miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub nawet raz w roku. Ustalenia zależą, od regulaminu polisy, warto pamiętać, że nieopłacenie składki w terminie wyklucza na jakiś czas wypłatę odszkodowania.. Warto rozpatrzyć się aby nie było tak w przypadku długiego terminu składkowego.

Utrzymać dobry kredyt

Ubezpieczyciel pobiera wszystkie informacje na temat ostatnich zobowiązań finansowych i czy zostały rozliczone przez osoby lub firmy. Ocena kredytowa ma pomóc firmie ubezpieczeniowej zdecydować  czy opłaca się jej okryć ją ochroną, czy nie jest to alternatywa w przypadku kiedy firma pada. Dobra ocena kredytowa jest wskazana, oznacza, że ubezpieczony jest godny zaufania w kwestiach finansowych i będzie płacić składki na czas. Tak więc firmy ubezpieczeniowe oferują politykę obniżonych stawek dla dobrych płatników.

Ocena samochodów, nieruchomości i historii choroby a ubezpieczenia

W przypadku, gdy chcesz, zdecydować się na ubezpieczenie samochodu lub ubezpieczenia nieruchomości przed uszkodzeniem w wyniku pożaru, kradzieży czy wypadku, to pojazd i nieruchomości, które chcesz ubezpieczyć, zostaną odpowiednio ocenione. Wyższa wartość pojazdu i mienia, oznacza wyższy koszt ubezpieczenia ale i składki. Jednakże, w przypadku ubezpieczeń na życie, ta zasada jest odwrotna. Jeśli masz jasność w dokumentacji medycznej, to szanse na lepszą cenę składki przy dosyć dużej wypłacie odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>