Budżet domowy planuj z wyprzedzeniem

inwestycja

Wydatki wydatkami, czy planowanie budżetu pomaga uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Każdy budżet jest dobry jeśli jest zaplanowany, a pod koniec miesiąca potrafisz ustalić ile wydałeś na poszczególne wydatki. Dziś postaram się przedstawić cztery powody jak dlaczego warto ustalać budżet.

Zgromadzisz oszczędności

Działasz na zasadzie potrzeba generuje wydatek? Zatem nie zastanawiasz się czy faktyczne dana rzecz jest ci potrzebna, czy może masz w domu coś czym można ją zastąpić. Nie może tak być, na dłuższą metę twój budżet tego nie wytrzyma, planując wydatki w poszczególnych kategoriach ustalisz te niezbędne typu opłaty za gaz, wodę czy opłata rachunku za prąd, a wyeliminujesz te zbędne.

Wyeliminujesz niezbędne wydatki

Opracowując budżet szybko ustalisz za co płacisz, dojdziesz też do wniosku jakiej wysokości są zbędne wydatki np. prenumerata gazety, której nie czytasz. Zaplanujesz budżet, w którym wyeliminujesz zbędne wydatki a one przeistoczą się w dodatkowe dochody.

Żyjesz bezpieczniej

Wiesz na co cię stać, wiesz na co możesz sobie pozwolić. Taka wolność jest bardo ważna, nie męczą cie niezapłacone rachunki, potrafisz ustalić wydatki i dochody. Plan oszczędzania staje się realny.

Inwestycje

Poruszałem już wątek inwestycji, nie można procesu inwestowania rozpocząć jeśli nie ma się oszczędności. Inwestowanie musi być poprzedzone oszczędzaniem i zdobywaniem wiedzy. Mało jest ludzi, którym udało się od razu ugrać na giełdzie miliony, z resztą mając 10 złotych nie ma co się na giełdzie pokazywać.

Jedno przemyślenie na temat “Budżet domowy planuj z wyprzedzeniem”

  1. ~balasz pisze:

    Dobre rady ale czy się do nich stosujesz czy tylko do czasu do czasu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>