Nowy rząd nowe porządki

ludzie

Obietnice wyborcze obietnicami, ale co planuje nowy rząd dowiemy się w trakcie. Nominacje na niektóre stanowiska budzą kontrowersje, ale czy partia rządząca pomoże Polakom oszczędzać, a może sprawi, że będziemy musieli zacisnąć pasa.

Podatek dla banków

Wielu za pewne to ucieszy, ale na dłuższą sprawę kto będzie do tego dopłacał. Czy to nie tylko pozorne przekazanie pieniędzy? Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy zamiast darmowego konta płacę za nie prawie 30 czy 40 złotych. Kosztują przelewy, kosztuje karta i utrzymanie konta. Pomimo wprowadzenia odpłatności za usługi bani zwalniają pracowników. Pieniądze z podatku trafiają do budżetu, ale na co są przeznaczone. Czy ja z tego korzystam? Jeśli moja córka ma otrzymać darmowe posiłki w szkole to ok., ale jeśli idzie to na większą obronność państwa która jest potrzebna, ale jakoś mało w tym momencie interesuje mnie czy polski żołnierz potrafi strzelać z karabinu za pół miliona, który został kupiony z moich podatków kiedy inni głodują.

Bank odpowiedzialny

Frankowiczowie to duże grono wyborców, więc obietnica przewalutowania kredytu i odpowiedzialności bankowej zapewne przysporzyła wiele głosów. Rezultatem będą mniejsze banki, które staną się obiektem przejęcia przez te większe. Co wiąże się  zwolnieniami, dogodny system sprawi, że będzie się opłacać bardziej kredyt walutowy niż w złotówkach. W powiązaniu z powyższym to opłacać będzie się tylko powrót to przechowywania oszczędności w słoiku.

500 złotych na dziecko

Tak, chcę tą dopłatę, jak większość Polaków. Mnie 500 złotych pomogło by wysłać dziecko na dodatkowe zajęcia. Inni rodzice… właśnie dziecko to byłby produkt zarabiający. Z ośrodków pomocy  należą się pieniądze dla dziecka, od państwa pieniądze dla dziecka. Pomoże to zarówno rodzicom jak i zjawisku patologii.

Energetyka

Górnictwo jest nierentowne, ale energetyka tak, polski węgiel ma zdrożeć na potrzeby energetyki. Inflacja, to nie jedyny skutek takiego posunięcia. Wydaje mi się, że można by zapomnieć o niskich cenach energii w 2016 roku. W ogóle niskie ceny energii będą staną się mitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>