Ile kosztuje godzina twojej pracy?

1anaiza

Brak motywacji do oszczędzania, przelicz ile zarabiasz. Tak jeśli uświadomisz sobie ile kosztuje Cię godzina twojej pracy szybko wybijesz sobie z głowy wydawanie pieniędzy na głupoty. Pieniądze, które zarabiasz to twój wysiłek, pot, nerwy, czas poświęcony na zajęcia podyktowane pracą zarobkową .

Ile zarabiasz?

Nie pracujesz za godzinę Tylkowa etat, pomimo tego każdą godzinę twojej pracy można wycenić, to ile dostajesz na rękę plus opłacane przez pracodawcę składki należy podzielić przez ilość godzin spędzonych w pracy. Niestety, nie będzie to suma zadowalająca. Osoby zarabiając najniższą krajową mogą się demotywować gdyż wyjdzie im, że będą zarabiać nieco ponad 4 złote. Ci z większym ekwiwalentem mogą na godzinę otrzymywać nawet 15 złotych.

Wysiłek za zapłata

Tak, jest to demotywujące. Pewnie myślisz, że za pracę jaką wykonujesz należy Ci się dwa razy większa stawka. Teraz wiesz ile warta jest twoja praca, nam się wydaje, że zawsze za mało. Oczywiście każdy ponosi koszty związane z osiągnięciem dochodu, po ich odjęciu na życie pozostaje jeszcze mniej.

Ile musisz pracować?

Nie chcę ustosunkowywać się do systemu emerytalnego, ale do przelicznika praca za towar. Dawniej za pracę nie otrzymywało się zapłaty ale dobra. Pomyśle ile musisz pracować na nowy telewizor, nową pralkę czy wieczór w kinie. Wiesz ile zarabiasz, teraz możesz cenę telewizora, który kosztuje 3 tysiące podzielić przez swoją godzinna stawkę. I co ile musisz na niego pracować, mnie wyszło, że zajmie mi to aż 6,5 dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>