Prąd waży i kosztuje

21725078-creative-light-bulb-with-drawing-charts-and-graphs-business-success-strategy-plan-concept-idea-vecto

O ile z pierwszą częścią tematu trochę pofantazjowałem, bo nie wiem ile waży prąd, za to wiem ile mnie on kosztuje. Pisałem już nie raz ze przymierzam się do tego by ograniczyć moje rachunki za energię elektryczną.

Z początkiem roku się za to zabrałem, oczywiście wymiana żarówek czy sprzętów elektronicznych to kropla w morzu. W sumie wyszło mi, że tylko 6 żarówek opłaca mi się zmienić by kosz ich zakupu zwrócił się po roku, na zwrot reszty czekałbym ponad 2 lata. Co mnie zniechęciło. Sprzęty, cóż, nie wymieniłem, nie są najnowsze, nie wszystkie w klasie A+ czy wyższej ale nie są jeszcze tak stare by je wymienić. Mniejsze zaopatrzone są w listwę przepięciową, chroni ona nas od awarii, zwłaszcza teraz kiedy mamy sezon na burze.

Moje wysiłki więc co do sprzętów były wystarczające poszukałem czegoś nowego. Analiza rachunku sprawiła, że cena kWh wprawiła mnie w osłupienie. Może być taniej, nie może. Rozpocząłem działania, szukałem w Internecie, dzwoniłem działania te doprowadziły mnie do jednego poprawnego wniosku. W sumie dwóch, zmień cenę prądu zaoszczędzisz.

Drugie spostrzeżenie polegało na tym, iż większość energii zużywam wieczorem i w weekendy i tak uradziliśmy razem, że zmieniamy taryfę na dwustrefową. Płacę teraz mniej za prąd po 20.00 udało się dobrać taką taryfę, bo zwykle taniej jest po 22.00 ale serial nie będzie czekał aż załączy się drugie liczydło licznika. Nie zaoszczędzimy, znowu zmienimy taryfę, można raz na rok. Zmiany sprzedawcy nie dokonam tak szybko gdyż  zdeklarowałem się na umowę 3 letnią.

Jestem zadowolony, po 3 miesiącach mogę powiedzieć, że płace mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>