Co musisz a co powinieneś wiedzieć o kredycie

kredyt

Potrzebujesz gotówki, możesz udać się do baku, jednak pamiętaj by zapoznać się z podstawowymi pojęciami jakie będą na twojej umowie. Decydujesz się na kredyt hipoteczny? Wówczas twoje prawo rzeczowe będzie ograniczone na rzecz wierzyciela. Kredyt hipoteczny oznacza, że do czasu aż nie spłacisz całości długu nie jesteś jedynym właścicielem mieszkania. Oczywiście bank nie będzie rządzić ci jak masz pomalować ściany, ale jeśli będziesz chciał powołać się na prawo do zmniejszenia rat po tym jak zaleją ci mieszkanie możesz spotkać się z odmową. Musisz to mieszkanie ubezpieczyć, to niekiedy wymóg hipoteki.

Liczona będzie twoja zdolność kredytowa, czy to ile możesz od banku dostać. Im więcej zarabiasz, jaki rodzaj umowy masz, ile osób masz na utrzymaniu, wiek wykształcenie wszystko co może mieć wpływ na kwotę jaką Ci przyznają, wszystko to jest dla banku ważna. Musisz też udokumentować wszystkie te zaszłości, nikt nie będzie wierzył ci na słowo.

Wkład własny teraz wynosi około 10 proc. tyle musisz wpłacić by uzyskać kredyt. Wkład własny jest liczony od celu na jaki kredyt zaciągasz, więc warto decyzję o kredycie przemyśleć dużo wcześniej, bo skąd od razu weźmiesz 20 tysięcy?

Oprocentowanie i prowizja pytaj o to w banku jakie jest jak wygląda, jak się je liczy. Wszystkie te dane są bardzo ważne, poproś by zapisy o tym pokazano ci w umowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>