Wynajem mieszkania dobrym sposobem na zarobek

2497884763_dd3bd4856a_z

Kusi was wybudować szereg domków pod wynajem, to było może jeszcze jest moje marzenie. Wygrać w dużego zainwestować w ziemię wybudować domki, czynszówki nawet bloki.. i wynajmować. Trzepać z tego kasę, jak to mówią nie ma róży bez kolców i nawet takie rozwiązanie wiąże się z ryzykiem jakim? Przeczytajcie do przyszło mi do głowy.

Mieszkanie jakie chcesz nabyć jest dopiero budowane? Inwestycja może okazać się nietrafiona. Opóźnienia to najmniejszy problem, kłopot pojawi się gdy deweloper będzie mieć problemy z płynnością finansową co może doprowadzić do jego bankructwa. Brnąc w taką inwestycję wymuśmy aby deweloper ofiarował nam rachunek powierniczy, wówczas środki na niego wpłacone są bezpieczne a w razie kłopotów zostaną nam zwrócone.

Warszawa, Kraków może miejscowość nadmorska nic nie uchroni cię od zastoju, chyba, że oddasz mieszkanie za darmo bez pobierania czynszu J ale kto wiem, może wówczas skarbówka zażyczy od ciebie być uiścił podatek od darowizn. Brak lokatora to brak zysku, nawet jeśli ofiarujesz mieszkanie w dobrej cenie możesz długo czekać na najemcę.

Wynajmujesz pobierasz kaucje na ewentualne zniszczenia, jeśli jednak najemca nie ma kultury to nawet 1000 złotych nie będzie dla nas zadość uczynieniem. Najmujesz może ktoś poleci Ci lokatora, bądź najmujący okaże się poleceniem od poprzedniego najemcy. Takie mieszkaniowe cv jest bardzo ważne, minimalizujesz wówczas ryzyko przyjęcia pod dach kogoś nieodpowiedzialnego. Monitoruje też wpłaty czynszu, opłaty za wodę i prąd ty jako właściciel odpowiesz jeśli odetną prąd, a kara jest dotkliwa nie, w tym przypadku nie ważna jest cena kwh. Popytaj też innych mieszkańców co sądzą o twoim lokatorze, nie chodzi o szpiegowanie innych ale nie chcesz by w twoim m ktoś urządził melinę.

Nie życzę nikomu by wpadł w finansowy dołek ale kiedy zajdzie konieczność sprzedaży mieszkania możemy uzyskać niezbyt dobrą cenę. Czasem tak bywa kiedy stoimy pod ścianą, przeanalizujmy dokładnie nasza sytuację, może wystarczy, że zaciągniemy kredyt zabezpieczony hipoteką, który uda nam się spłacić kiedy wyjdziemy z dołka. Rynek nieruchomości także przechodzi kryzys warto więc interesować się inwestycjami by wyczekać dobry moment i sprzedać nieruchomość w dobrej cenie.

Jesteś właścicielem odpowiadasz, w przypadku zdarzenia losowego możesz zostać z niczym. Ubezpieczenie warto w nie zainwestować, pamiętajmy jednak by chroniło nas nie tylko w przypadku szkody wyrządzonej przez naturę a także przez najemcę, jeśli uda nam się uzyskać takie warunki od ubezpieczyciela możemy odetchnąć.

Spokojnie śpią ci, których nic nie trapi właściciel kamienic czynszowych może spać spokojnie jedynie wówczas kiedy sprzeda swoją kamienicę i problem spadnie na kogoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>