5 sposobów aby obniżyć zużycie gazu

6650180839_8c4d44d85e_n

Późno robię ten wpis bo w końcu już prawie po zimie a może skorzystałyby z niego osoby, które ogrzewają mieszkanie gazem a tak co nie co zaoszczędziłyby na rachunkach.

Zimniej znaczy lepiej, tak samo jak w przypadku ogrzewania prądem czy tradycyjnym co, skręcamy temperaturę, wystarczy o 2-3 st. Wietrz często mieszkanie to bez względu czym ogrzewasz, szybciej wtedy uzyskasz temperaturę, zakurzone powietrze lepiej przewodzi ciepło

Zmywanie, do tego może przydać się ogrzewanie wody gazem, jeśli możesz podłączyć gorącą wodę do zmywarki nie będzie ona pobierała wody na jej podgrzewanie, bo i po co w efekcie płacisz i za prąd i gaz. Jeśli nie masz wielu talerzy do zmycia umyj je pod ciepłą bieżącą wodą.

Nie ma cię w domu wyłącz ogrzewanie, w tym przypadku woda szybko się nagrzewa i po kilku chwilach od powrotu zrobi się ciepło, po co więc tracić pieniądze na ogrzewanie, nigdy nie wiemy kiedy przyjdziemy.

Nowe lepsze od starego sztandarowa porada kiedy natrafiasz na wpis dot. oszczędności na prądzie – wymień lodówkę. Podobnie z piecami gazowymi, te zamiast zużycia energii sprawdza się na podstawie sprawności im jest wyższa tym lepiej. Uzyskamy więcej ciepła z takiej samej ilości paliwa, z biegiem lat oczywiście wszystko się zużywa warto też konserwować urządzenie i dbać o jego czystość.

Cała instalacja ogrzewania to nie tylko piec ale też kaloryfery, sprawdź poziom wody i czy któryś nie jest zapowietrzony. Często zdarza się, że grzejemy na potęgę, piec jest prawie czerwony, a efektu żadnego, wiec trzeba sprawdzić co się dzieje.

Gotujesz na gazie hmmm tu także można by powtórzyć to samo co w przypadku kuchenek na prąd. Dostosuj wielkość płomienia do garnka, gotuj pod przykrywką, gotuj tyle ile potrzebujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>