15 punktów na jakie powinieneś zwrócić uwagę wchodząc do banku

start

Nie przepłacać, wszystko za darmo, tym sugerujesz się wybierając konto i bank, jednak nie zawsze tak jest. Pomimo reklam bank i tak musi z czegoś żyć. Na celowniku są przedsiębiorcy, dla nich trudno szukać czegoś darmowego, a jeśli już coś się znajdzie to na krótką metę. Chcesz mieć kontrolę nad swoimi finansami, bo to przy oszczędzaniu rzecz priorytetowa.

Masz konto widzisz wydatki, wystarczy, że wydrukujesz historię a wiesz jaki przelew wykonywałeś, znasz też koszty obsługi konta-to co zabrał ci bank. To takie proste, że nie ma co dłużej się temu przyglądać. Mając te wiedzę szybko wyeliminujesz zbędne wydatki.

Uszereguj wydatki w grupy, najwięcej poszło na….? Nie wiesz bo za wszystko nie płaciłeś karta czy przelewem, jeśli chodzi o wydatki firmowe to jest obligo by robić to za pośrednictwem banku, co innego w życiu prywatnym. Więc podlicz koszty firmowe, szybko dowiesz się na powydajesz krocie.

Ktoś do Ciebie napisał, nie otwierasz poczty na panelu konta internetowego? Tracisz, może istnieje obawa przed złamaniem hasła, kradzieżą itp. Bank o zmianie płatności powiadomi cię właśnie w ten sposób. Tylko jeśli chodzi o zmianę regulaminu otrzymasz ją pocztą inne ważne dla ciebie informacje będą na stronie, zaglądaj tam być się nie zdziwił.

Zmień, płacisz odejdź. Dla nowych zawsze są oferty o ile o każdej zmianie rachunku musisz powiadomić urząd skarbowy, kontrahentów i jest z tym kłopot to osoby prywatne muszą powiadomić pracodawcę by otrzymać pensję i US zwłaszcza teraz przed rozliczeniem podatku.

Masz lokatę pilnuj jej, musisz pamiętać co się stanie po jej zakończeniu. Może musisz pojawić się tego dnia w banku, albo procent przelany zostanie na twoje konto. Nie daj na nowe konto, które jest płatne zanim się o tym dowiesz wszystkie oszczędności pójdą na opłaty. Lokatę trzeba zakończyć samemu albo samoczynnie stanie się niskooprocentowanym kontem.

Jesteś przy kasie, dostałeś spory zastrzyk gotówki spłać kredyt. Nadpłata uchroni cie przed co miesięcznym horrorem „kredyt, jeszcze kredyt!!” Byś tylko nie zapędził się i popadł w skrajności, dziś zapłacił na 3 mc z góry a po trzech miesiącach przez kolejne trzy nie opłacał. W tym działaniu chodzi o spokój ducha jak i szybszą spłatę zadłużenia i być może finansową nagrodę. Niektóre banki ja przewidują za szybszą spłatę zadłużenia.

Karta kredytowa jedynie do opłat, nigdy ale to przenigdy nie wypłacaj nią gotówki. Opłata ta jest bardzo droga wiec nie opłaca ci się to, nie daj się na to namówić.

Zaproponowali Ci okres bezodsetkowy do karty kredytowej, korzystaj z niego, potem z karty zrezygnuj albo używaj mniej. Nie ma sensu płacić za coś co powinno być darmowe, przecież za ten kredyt musisz spłacić zadłużenie.

Poluj na okazje, szukasz najlepszej oferty zapoznaj się z porównywarką cen, kosztów czy liczącą odsetki od kredytu. Aby zdobyć nowego klienta niektóry bank zaproponuje to ci za darmo to tę samą usługą za którą teraz płacisz krocie.

Nie ograniczaj się o ile przedsiębiorcy nie mogą mieć kilku rachunków to osoby prywatne mogą sobie pozwolić na nielojalność i skakanie z banku do banku. Wszystko zależy od tego kto co zaproponuje. Idź tam gdzie dają.

Nie rozumiesz idei inwestowania, słyszałeś o lokacie ale pracownik banku nie umiejętnie wytłumaczył ci co zyskasz? I jak to działa? Nie idź w to, lokata bankowa a lokata ustrukturyzowana to nie to samo. Certyfikat inwestycyjny a jednostka uczestnicząca w funduszu? Sam nie potrafię tego wyjaśnić, do niedawna nie widziałem różnicy między kartą debetowa a kredytową. Są to ważne zagadnienia i chodzi tu o twoje oszczędności.

Grosz do grosza a … małe kwoty uciekające tu i ówdzie też są ważne dlatego warto to zmienić. Zakup takich drobnostek jak codzienna drożdżówka czy piwo w barze potrafi zniszczyć nasz budżet a co dopiero uciekajce z konta pieniądze .

Nie rób nic na szybko,  dziś zobaczyłeś reklamę w telewizji i już biegniesz do banku aby z niej skorzystać. Może to był projekt, który nie był atrakcyjny i stąd reklama w telewizji. Musisz się dowiedzieć co jest w umie, czego dokładnie szukać. Od ukrytych opłat, trudnych paragrafów przeglądania regulaminu czy tabeli opłat. Nie raz to powtarzam ale to ważne i wielu finansistów wam to powie.

Ucz się, finanse są trudne nie ma się co oszukiwać czasem nawet specjaliści nie wiedzą co może spowodować dany zmiana. Teraz w dzisiejszej dobie niestabilnego kursu fanka i nagonki na  banki wiedza finansowa bardzo nam pomoże jeśli chcemy podejmować decyzje dotyczące naszych finansów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>