Oszczędzać na prądzie – start

8286931281_e1181cf0ea_c

1. Nowe ustawienie mebli. Wszelkiego typu meblościanki powinny znajdować się na ścianie zewnętrznej, tak by pełnić dodatkową izolację dla pokoju. Wówczas obniżenie temperatury okaże się jeszcze bardziej efektywne.

2. Nowe sprzęty to nie tylko droga do sukcesu, ważne by jeszcze od czasu do czasu wymienić filtr w odkurzaczu, worek to już konieczność. Lodówka nie może być pokryta szronem ale o tym już pisałem wyżej. Tak jak nie raz mówiłem wam o poradnikach, kalkulatorach, więc na tej stronie znajdziecie dodatkowe porady.

3. Okna i drzwi, nowe uszczelki, jednak nawet w połowie zimy warto się za to zabrać, nikt nie wiem jaka będzie wiosna.

4. Żarówki, nie będę się powtarzać, że zmiana oświetlenia to dobry początek. Napisze tylko o tym by dobrać jak najlepsze oprawy świetlne, jeśli macie za mało światła w salonie, może warto wymienić żyrandol na taki z przezroczystym plafonem, a nie kupować mocniejszą żarówkę.

5. Dużo energii idzie na podgrzewanie wody? Zastanów się nad instalacją fotowoltaiczną, prąd z Słońca wystarczy by ogrzać nawet 200 litrów wody, konstrukcja paneli sprawia, że prąd otrzymamy nawet gdy na dworze jest pochmurno, wystarczy bowiem samo widmo promieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>