Lepszy nowy czy stary?

8751580889_3b2a7c6776_n

Zakupy nowego samochodu? Musisz kupić wóz bo twój stary ledwo się trzyma, przemyśl czy naprawdę lepiej kupić stary czy nowy. Dzisiejsze samochody wyposażone są w opcji high-tech oraz w luksusy jednak tu również cena odgrywa znaczną rolę.

Zakup nowego samochodu to nie lada wydatek jednak nowy to nie stary. Nabywając przechodzone auto tak naprawdę nigdy nie wiemy co jest w środku. Jeżdżenie po giełdach samochodowych bądź wyszukiwanie wozu w internecie wymaga czasu, pieniędzy na dojazd do sprzedawcy i ewentualnych napraw to nie jest dobra droga na szukanie oszczędności. Jeśli sprzedający zapewnia, że auto jest sprawne może tak jest ale akumulator, płyny i tak będziesz musiał wymienić. Kilaka takich wycieczek może nas sporo kosztować. Co kusi w nowych samochodach, a jakie są wady starych? Zastanowiłem się nad tym i mam kilka własnych przemyśleń.

Wbudowany system GPS może wydawać się koniecznością. Pokarzcie mi tych,którzy lubią czytać mapy podczas jazdy? Zawsze można dokupić osobny GPS, zwykle jeśli salonowe auto nie ma nawigacji nawigacji to dodatkowy wydatek często rzędu kilku tysięcy. Przenośne systemy GPS jest to ułamek kosztów często można dokupić do nich nowe, dokładne mapy. Teraz bardzo wielu z nas posiada GPS w telefonie. Zatem to nie jest argument za nowym wozem.

 Jeśli masz dzieci, wbudowany odtwarzacz DVD pozwoli zachować spokój podczas jazdy i wszyscy będą zadowoleni, zwłaszcza podczas długich podróży samochodowych. Ale po co wydawać tysiące na system przewodowego, kiedy można kupić przenośne odtwarzacze DVD? Tak tylko taki sprzęt dziecko musi trzymać w dłoniach co często jest trudne do wykonania i w efekcie mamy popsuty sprzęt i płacz. Taka technika dodatkowo podnosi cenę samochodu, moim zdaniem jest remis aut używanych i nowych.

Skórzane fotele sprawią, że poczujemy wysokość luksusu, ale jest to naprawdę warto wydać tysiące, czy lepiej dokupić pokrowce? Poza tym, można uzyskać ten sam wygląd i za znacznie mniej decydując się na wysokiej jakości skóry syntetycznej, która będzie lepiej wytrzymać zużycie, jednak zapachu skóry nic nie zastąpi.

Silnik, wspomaganie, dodatkowa elektronika w postaci automatycznie otwieranych szyb, nawiew, klimatyzacja i wiele nowoczesnych urządzeń. Tego mieć nie będziemy w starym samochodzie. No może będzie ale nie będzie już tak sprawne, będzie wymagało remontu a co za tym idzie wkładu.

Co decyduje o wyborze auta, silnik, przebieg, to czy wóz kupowany jest od handlarza czy od poprzedniego sprzedawcy i oczywiście cena. Jednak wiedzcie, że tani wóz to loteria, nigdy nie wiece na co traficie i czy za chwilę sami nie będziecie go sprzedawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>