Nadchodzi zima

13577600015_73e7b95923_n

W powietrzu czuć już mroźne powietrze, chodź nadal się łudzę, że zima nie nadejdzie niestety trzeba się do niej przygotować. Już od listopada trzeba jeździć na oponach zimowych, jednak zimowa jazda na oblodzonych drogach jest nie tylko mecząca ale niezwykle kosztowana. Czy możemy zrobić coś, aby zima nie nadwyrężyła naszego portfela. Oto przedstawiam kilka prostych zasad jak oszczędzić zimą na jeździe samochodem.

Wstań wcześniej będziesz mieć czas na odśnieżenie, jeśli parkujesz w garażu odchodzi odśnieżanie fury, pozostaje jednie podwórze czy podjazd. Warto też zanim włączy się ogrzewanie chwile w wozie posiedzieć, wówczas temperatura wzrośnie i nie potrzeba tyle grzać. Wiem nikomu nie chce się wcześniej wstawać, ale wówczas unikniemy też korków. Nie ma nic bardziej zżerającego pieniądze jak wleczenie się za kimś. Wracając do garażu stosowałem ten sposób jak posiadałem auto bez ogrzewania, znaczy się ogrzewanie było ale zaczynało działać dopiero kiedy wjeżdżam na parking firmy. Poinstruowany radami okrywałem moje autko kocami, ciepła kurtka i ogrzewanie w ogóle nie było i potrzebne. Zimą nie warto też wytłaczać silnika jeśli postój trwa krócej niż 30 sekund, oczywiście przeczy to zasadom eko jazdy.

Warto też zainwestować w dobry odmrażacz, wielu mówi, że najtańszy to denaturat  :) jednak z pewnością na wyprzedażach znajdzie się coś odpowiedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>