Co lepsze konto czy lokata?

14489493614_45a01c2ca7_n

Lokata z pewnością do jej zalet należy wysoki procent. Zazwyczaj lokaty mają proste zasady działania. Zakłada się lokatę wpłaca się kapitał i czeka aż upłynie termin aby zgarnąć zyski. Czy aby na pewno to wszystko? Wiadomo zysk z lokaty obniżony jest gdyż bank zabierze na m 19% podatku belki. Nasze oszczędności znikną w oczach jeśli do lokaty będziemy musieli obowiązkowo założyć konto na który przelany jest zysk, ów konto będzie płatne z płatną kartą, pokątnymi przelewami i wszystkim co się dla ale za kasę. Jedną z bezspornych zalet lokaty jest gwarancja zysku, po upływie czasu X mam mieć Y oszczędności więcej. Wadą lokaty jest to, że nie można dopłacać do niej środków albo podana jest górna kwota wpłaty jeśli ktoś nie ma dużo to limit 5 czy 10 tysięcy jest dla niego. Jednak niektóre banki zaznaczają, że jeden klient jedna lokata. Największym mankamentem lokaty to koszty za zerwanie, chociaż banki aby zwabić klienta proponują wersję łagodniejszą typu u nas nic nie zapłacisz za zerwanie, wypłacimy procent nawet w przypadku zerwania jednak w takich przypadkach bądźmy czujni pewnie dostaniemy konto – płatne.

Konto oszczędnościowe hmmm, nie ma tak wysokich procentów. Bez problemu możemy wpłacać i wypłacać jednak wszelkiego typu operacje przelewy, elixiry, karty bankowość internetowa są płatne i to dużo. Zaleta to kilka kont jednocześnie w jednym banku, nie spotkałem się jeszcze z odmową otwarcia drugiego. Największa wada to korespondencja, brzmi tajemniczo po pewnym czasie otrzymamy pismo, ze zmianą warunków umowy, które będą scricte dotyczyć zmiany oprocentowania.

System dualny Ci co mają czym rozporządzać mogą założyć i jedno i drugie wówczas będą mieć i środki które na nich zarabiają i te które mogą w każdej chwili wyciągnąć z konta.